Pontos idő: 19 máj. 2024, 13:55



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 15 dec. 2015, 19:08 
Offline

Csatlakozott: 08 nov. 2015, 15:50
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Ért valaki a jelzők scripteléséhez?, mert ha lenne irányvonal ami alapján lehetne feljavítani a magyar jelzőcsomagot akkor neki feküdnék.: Problémák amiket megszeretnék oldani.:
- Az összes jelző amit látsz világítson, mint ahogy azt a német jelzők is megteszik.
- Ismétlő jelző probléma.: Ha köv. főjelzőn Vmax=40 van akkor zöld fehér fénye legyen és ne sárga fehér mert ugyebár abban az esetben a főjelzőn megállj jelzés VAN.
-Bejárati jelzőn zöld sárga Vmax=40 következő jelző pályavég főjelző vörös jelzéssel. Tehát a bejárati fj.-n sárga-sárga jelzésnek kell lennie! Mivel így Taurussal minden kétely nélkül bedöngetek a restibe a hajnali gyorssal...

Mivel írtátok , hogy a szerző ezzel nem fog foglalkozni így gondoltam hátha sikerül legalább kettőt a problémák közül megoldani, nekem egyedül vagy KÖZÖSEN!,
Mert itt legtöbben várnak a sültgalambra de ha tudok akkor valamelyik hiányosságot porblémát megoldanám/ánk. Még ha csak ezt a jelző problémát.. Mert akkor lehet teljes értékű pályát épiteni ha jól működnek különben ott lesz az emberben a lelkifurka...

Nehogy már csak a nyugatiak tudjanak együtt dolgozni.....

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 15 dec. 2015, 20:26 
Offline

Csatlakozott: 08 nov. 2015, 15:50
Hozzászólások: 13
ucsó 2 észrevétel saját hülyeségemből adódóan merült fel. Nem tudtam h az ismétlőjelző nyilát a főjel. után kell tenni ..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 15 dec. 2015, 22:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 18 feb. 2015, 21:24
Hozzászólások: 97
...teljes mértékben támogatandó a dolog! Jó lenne, ha gyarapodna a csapat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 15 dec. 2015, 23:35 
Offline

Csatlakozott: 09 márc. 2014, 22:04
Hozzászólások: 127
JuhaszAndor92 írta:
Sziasztok!

Ért valaki a jelzők scripteléséhez?, mert ha lenne irányvonal ami alapján lehetne feljavítani a magyar jelzőcsomagot akkor neki feküdnék.: Problémák amiket megszeretnék oldani.:
- Az összes jelző amit látsz világítson, mint ahogy azt a német jelzők is megteszik.
- Ismétlő jelző probléma.: Ha köv. főjelzőn Vmax=40 van akkor zöld fehér fénye legyen és ne sárga fehér mert ugyebár abban az esetben a főjelzőn megállj jelzés VAN.
-Bejárati jelzőn zöld sárga Vmax=40 következő jelző pályavég főjelző vörös jelzéssel. Tehát a bejárati fj.-n sárga-sárga jelzésnek kell lennie! Mivel így Taurussal minden kétely nélkül bedöngetek a restibe a hajnali gyorssal...

Mivel írtátok , hogy a szerző ezzel nem fog foglalkozni így gondoltam hátha sikerül legalább kettőt a problémák közül megoldani, nekem egyedül vagy KÖZÖSEN!,
Mert itt legtöbben várnak a sültgalambra de ha tudok akkor valamelyik hiányosságot porblémát megoldanám/ánk. Még ha csak ezt a jelző problémát.. Mert akkor lehet teljes értékű pályát épiteni ha jól működnek különben ott lesz az emberben a lelkifurka...

Nehogy már csak a nyugatiak tudjanak együtt dolgozni.....

Köszi!

A forráskódok nélkül nehezen fogjuk módosítani, mivel tudtommal modell szintű módosításokat is kéne eszközölni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 15 dec. 2015, 23:52 
Offline

Csatlakozott: 08 nov. 2015, 15:50
Hozzászólások: 13
keresgettem google-n . LUA Scripting-nek írják, megnéztem egy bej. f.jelző LUA-ját. Vannak benne a német jelzőkből átvett dolgok. Keresni kell egy jelzőcsomagot amelyiknél mindegyik jelző világít.

Aztán talán talál az ember egy paramétert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 16 dec. 2015, 08:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 18 feb. 2015, 21:24
Hozzászólások: 97
JuhaszAndor92 írta:
keresgettem google-n . LUA Scripting-nek írják, megnéztem egy bej. f.jelző LUA-ját. Vannak benne a német jelzőkből átvett dolgok. Keresni kell egy jelzőcsomagot amelyiknél mindegyik jelző világít.

Aztán talán talál az ember egy paramétert.


Emlékeim szerint anno Disc a cseh jelzőket használta alapul, de nem vagyok benne biztos:
http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/dl/category/24-signalizace

Egyébként még az is baj a jelzőkkel, hogy kikerülésnél a vörös jelzés nem vált át szabad jelzésre, ha a szemből érkező vonat már elhaladt mellettem és a váltó is átváltott az én vonalamra (továbbhaladásomra). A váltó állása jó, senki sincs előttem a fővonalon, de a jelző marad vörös...

Egyébként az alap letöltött magyar jelzők után én még Asareustól kaptam a magyar jelzőket (újonnan), amik már pl. vörösen égnek alapból. Ő még tudhat okosságokkal segíteni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 16 dec. 2015, 10:51 
Offline

Csatlakozott: 09 márc. 2014, 22:04
Hozzászólások: 127
JuhaszAndor92 írta:
keresgettem google-n . LUA Scripting-nek írják, megnéztem egy bej. f.jelző LUA-ját. Vannak benne a német jelzőkből átvett dolgok. Keresni kell egy jelzőcsomagot amelyiknél mindegyik jelző világít.

Aztán talán talál az ember egy paramétert.

Amit Asareustól kaptál, az nem egy 4 aspektusú? Mert ha igen, az a legősibb, még VMW-s jelző.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 16 dec. 2015, 23:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 07 feb. 2014, 19:35
Hozzászólások: 436
TNH írta:
JuhaszAndor92 írta:
keresgettem google-n . LUA Scripting-nek írják, megnéztem egy bej. f.jelző LUA-ját. Vannak benne a német jelzőkből átvett dolgok. Keresni kell egy jelzőcsomagot amelyiknél mindegyik jelző világít.

Aztán talán talál az ember egy paramétert.

Amit Asareustól kaptál, az nem egy 4 aspektusú? Mert ha igen, az a legősibb, még VMW-s jelző.

Nem azt küldtem. Disc által készített jelzőim vannak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 dec. 2015, 01:27 
Offline
Ügyeletes Tiszt
Avatar

Csatlakozott: 07 feb. 2014, 20:41
Hozzászólások: 149
Sziasztok!

A fő és legnagyobb probléma a jelzőkkel az, hogy nem valósítják meg a folyamatos vonatbefolyást, csak a német rendszer szerinti pontszerűt, ami óriási hiba, és nem lehetetlen megcsinálni, és az ETCS level 2 vagy 3 (nem tudom pontosan) is így működik. A kisebb hibákon kívül ezt is javítani kéne.

_________________
Üdv:Mrcell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 dec. 2015, 06:23 
Offline

Csatlakozott: 26 máj. 2014, 09:04
Hozzászólások: 45
Sziasztok!

Első sorban szeretném felajánlani szintén a segítségemet. Ha bármiben tudok esetleg segíteni, privátban meg tudjuk beszélni. Nem vagyok nagy spílere a dolgoknak, én is mindent saját magam tapasztaltam ki a játékban.

Illetve valaki tudna segíteni abban, hogy hol találok leírást a jelzők komplett cseréjéhez egy adott pályán?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]