Pontos idő: 19 máj. 2024, 11:29



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Segítsetek
HozzászólásElküldve: 26 okt. 2016, 19:23 
Offline

Csatlakozott: 24 okt. 2016, 18:56
Hozzászólások: 3
Sziasztok nagy segítségre lenne szükségem mivel töltöttem le magyar pálya alapot és kiegészítőt hozzá a játékhoz és olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudnám bele tenni a játékba mert én nem tudom és nem jöttem rá válaszotokat előre is köszönöm szép napot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 15 nov. 2016, 18:29 
Offline

Csatlakozott: 24 okt. 2016, 18:56
Hozzászólások: 3
Nagyon segítő kész társaság vagytok már mikor írtam segítség végett és nem kapok semmit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 19 nov. 2016, 21:44 
Offline

Csatlakozott: 23 jún. 2015, 20:33
Hozzászólások: 80
Ők mindig ilyenek soha semmire sem válaszolnak!!!
Különben is ez egy kihalt oldal.
Senki nem válaszol senkinek. Senki nem segít senkinek.
Azok a pályák amiket meg látsz a fejlesztések-ben soha nem lesznek kész. Csak ígérgetik hogy majd kész lesz egyszer, hát várjuk azóta is ezeket a pályákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 26 nov. 2016, 12:21 
Offline

Csatlakozott: 31 márc. 2015, 13:16
Hozzászólások: 5
miki rail 2015 írta:
Ők mindig ilyenek soha semmire sem válaszolnak!!!
Különben is ez egy kihalt oldal.
Senki nem válaszol senkinek. Senki nem segít senkinek.
Azok a pályák amiket meg látsz a fejlesztések-ben soha nem lesznek kész. Csak ígérgetik hogy majd kész lesz egyszer, hát várjuk azóta is ezeket a pályákat.


Nem szoktam hozzászólni a dolgokhoz, de most úgy érzem muszáj, nevelési célzattal.

A hozzászólásaitok alapján - még vagytok páran - nyilvánvaló, hogy körülbelül 11-12 éves srácok vagytok. Nagyjából 12-13 éve mikor elkezdtem hasonló helyekre írogatni én is annyi voltam (akkor még az MSTS volt nagy szám - azt a fórumot is Marci csinálta) és én is hasonló stílusban írtam. Mai napig érthetetlen számomra hogy ebben az életkorban az ember miért így viselkedik a virtuális térben. Mindenestre a fórumtársaknak, akkor ez nem tűnt fel, csak értetlenkedve álltak a hozzászólásaim előtt, ezért most úgy érzem ezt a tapasztalatot meg kell osztanom hogy okuljatok.

Az első probléma a féktelen szemetelés: nem használjátok megfelelően a fórum funkcióit. Új témákat nyitogattok olyan kérdéseknek, amelyek egyértelműen beletartoznak más topikokba, rendszertelennél és átláthatatlanná teszitek a fórum struktúráját, ami a felhasználókra, de főként a karbantartókra nézve kicseszés.

Nem vagytok hajlandóak mélyen utánajárni, utánaolvasni egy problémának, pedig lenne rá időtök bőven. Miért kell feltenni ugyanazt a kérdés, ha egyszer már valaki feltette és meg is válaszolták? Használjátok a fórum keresés funkcióját, illetve a Google-t és ha ott nem találtok rá választ kérdezzétek meg, biztos válaszolni fog egy hozzáértő. Azonban mikor már ezredjére teszi fel valaki ugyanazt a kérdést, ne várjatok lelkes válaszdömpinget.

Mire fel követelőztök? Tegyük tisztába a dolgokat: Akik itt írnak, nagyobb részt nem veletek egyidősek. Dolgozó emberek, mint a szüleitek és számukra egy hobbi - rengeteg más dolguk van: munka, család, stb. Nem biztos hogy nektek lenne kedvetek pályát fejleszteni este nyolckor, miután nyolc órát güriztél a munkában, otthon meg lefárasztottak a gyerekek. Szerintetek mekkora pofont kapnátok a fatertól ha hazajönne a munkából és odaröfögnétek neki egy ilyet: Azok a pályák amiket meg látsz a fejlesztések-ben soha nem lesznek kész. Csak ígérgetik hogy majd kész lesz egyszer, hát várjuk azóta is ezeket a pályákat. Vérmérséklettől függően egy kis kiabálás vagy egy tisztánlátás elősegítő, fonákkal kivitelezett átszálló. Értem én hogy jó lenne, ha új pályán tudnátok vonatozni, de nem kellene követelőzni egy olyan dolog miatt, amihez ti egy jottányit sem járultatok hozzá.

Legvégül: Próbáljatok odafigyelni a hozzászólás minőségére. Nekem már csak azért sem lenne - nincs is - kedvem válaszolni ezekre, mert olvashatatlanok. Hemzsegnek a helyesírási hibáktól, rosszabb esetben nem tartalmaznak írásjeleket (vessző, pont). Ha felnőttekkel akartok társalogni, akkor ezt tükrözzék a hozzászólásaitok is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 23 márc. 2017, 16:24 
Offline

Csatlakozott: 28 dec. 2016, 15:22
Hozzászólások: 9
Nagyon kérek egy kérdésre egy választ.
Mikor lesz kész az új v43 és mikor lesz kész m62? pls

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 25 márc. 2017, 09:29 
Offline

Csatlakozott: 23 jún. 2015, 20:33
Hozzászólások: 80
Soha napján kis kedden!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 12 ápr. 2017, 10:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 11 ápr. 2017, 02:35
Hozzászólások: 5
Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni; ugyan nem egészen ide illik a kérdés, de nem akartam emiatt új topikot nyitni.
Sok-sok év MSTS után most váltottam a Train Simulatorra és nagyon érdekelne a pályaépítés. Sajnos autodidakta módon nem boldogulok szerkesztő használatával (magas nekem, mint malacnak a zsiráfvályú). Odáig eljutottam, hogy leraktam egy darab sínt, valahogy egy váltót is létrehoztam (de nem tudnám még egyszer megcsinálni), de egyelőre ennyi... Nem vagyok lusta, szóval rengeteget gugliztam, de semmi. Sajnos csak video tutorialokkal van tele a net, ami nekem a "halálom". Valamiért nekem nagyon nem jön be (pedig amúgy vizuális alkat vagyok), de manapság ez a trend. Viszont mint írtam, normális doksit nem találok. Értelemszerűen a magyar szöveg lenne a legjobb, de ha világos a szövegezés és nincs zsúfolva szlenggel meg 3-4 betűs rövidítésekkel, akkor az angollal is elboldogulok.
A legalapvetőbb funkciókról lenne szó először; azaz alapvető talajműveletek, ojjektumok, meg persze a sínek lerakása. Főként hogy van-e "snap to terrain" funkció, hol tudom állítani a minimális görbületi sugarat? Ahogy látom, a sínek mindig ütközőbakban végződnek; ha én nem ilyet akarok, el lehet-e tüntetni vagy nem látható sínt kell használni záró szakaszként? Váltók, átszelések készítése stb. stb.
Nagyon nagy köszönetem, ha linkkel (vagy doksival) ki tud segíteni valaki. Elnézést, ha már valahol felmerült a kérdés; azt láttam, hogy bő két éve (2015. február) volt ez már téma a "MÁV Budapest-Pécs (40.sz vonal)" topikban, de semmi konkrét (ott is csak a YouTube volt emlegetve).
Én azért még reménykedem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 24 ápr. 2017, 12:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 11 ápr. 2017, 02:35
Hozzászólások: 5
Helló!

Csak pörgök a témán... Arról már lemondtam, hogy magyar tutorialt találjak; egyelőre ha pár kérdésemre választ kapnék, már az is segítség lenne...
1. A pályaszerkesztőben van olyan funkció, mint az MSTS-ben volt, hogy egy kijelölt vágányszakasz esetén megfelelő billentűnyomásra "felrántja" vagy lesüllyeszti a talajt a pályaszinthez? A terrain szerkesztőben a megfelelő ikonokkal eléggé kínszenvedés a dolog.
2. Egyenes vágány húzására van királyi út? Biztos én vagyok béna, de én csak akkor tudok egyenes vágányt húzni, ha be van kapcsolva az átmeneti ív funkció. Ha ez nem aktív, akkor csak ívet tudok rajzolni. Ahogy egyenesíteni próbálom, növekszik a rajzolandó ív sugara (gyakran több tucat ezer m-ig), majd "átugrik" ellenkező irányú ívbe és kezd csökkenni az ívsugár. Az egyenest egyáltalán nem ajánlja fel. Nincs esetleg valami trükkös billentyű-nyomás, hogyha azt nyomva tartva húzom a sínt, akkor mindenképp egyenes lesz? (Olyasmire gondolok, mint a MS Paint-ben az ellipszis vagy téglalap rajzolásánál ha a Shift-et is lenyomva tartom egerészés közben, akkor mindenképp kört vagy négyzetet rajzol...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 25 ápr. 2017, 19:48 
Offline

Csatlakozott: 28 dec. 2016, 15:22
Hozzászólások: 9
szilike írta:
Nagyon kérek egy kérdésre egy választ.
Mikor lesz kész az új v43 és mikor lesz kész m62? pls

Üdv!

jó lenne egy hónap hogy mikor jönn ki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alap Kérdések Topic
HozzászólásElküldve: 26 ápr. 2017, 10:12 
Offline
Ügyeletes Tiszt
Avatar

Csatlakozott: 07 feb. 2014, 20:41
Hozzászólások: 149
szilike írta:
szilike írta:
Nagyon kérek egy kérdésre egy választ.
Mikor lesz kész az új v43 és mikor lesz kész m62? pls

Üdv!

jó lenne egy hónap hogy mikor jönn ki


9999.99.99-én

Ilyen kérdésre ne várj normális választ.

_________________
Üdv:Mrcell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]